Višegodišnji problem neisplaćenih zarada ima 500 radnica i radnika fabrike Zastava kamioni koja je tokom tranzicionih procesa sistematski uništena. Bivšim zaposlenima se duguje ukupno više od 207 miliona dinara (1775 hilada evra) više od sedam godina.
Posle protesta i pregovora koji su predstavnici zaposlenih vodili sa odlazećim ministrom Kneževićem, država će isplati jednu desetinu sume koju duguje radnicima i to preko Centra za socijalni rad, što nazivaju „jednokratnom pomoći“. Ostatak duga navodno će biti uplaćen u budućnosti, ali nije jasno ni kako ni kada.
Ovo je zgodan trenutak za davanje obećanja, nekoliko dana pred izbore vlasti ne treba zaoštravanje situacije ni borbe, ali mi ne gajimo nikakvu sumnju u to da će država, ko god da je na vlasti, ponovo pokušati da prevari ove ljude, isto kao što je nekoliko garnitura vlasti vodilo politiku koja ih je ostavila bez posla, bez prihoda i sa dugom prema njihovom radu.
Samo ujedinjeno radništvo može zaustaviti gramzivu antiradničku politiku. Za radničku borbu!